Druhé místo Bobrů na celostátním kole

O víkendu 19. – 22. září 2019 porovnaly své síly nejlepší družiny z krajů České republiky na celostátním kole Svojsíkova závodu v Rosicích u Pardubic. Účastnilo se 14 holčičích a 14 klučičích družin. Po náročné šestihodinové cestě čekalo družiny přivítání ve vojenské základně a uvedení do tématu tajného výzkumu vesmírného tělesa, které v nedalekém okolí dopadlo na Zemi.

V pátek na skauty čekalo mnoho různorodých úkolů, které prověřily znalosti a dovednosti z mnoha oblastí. Na sobotu si pak družiny musely strategicky naplánovat cestu tak, aby zvládly v okruhu 10 km projít stanoviště, na kterých získávaly body nutné pro dobré umístění. Celou cestu si nesli veškeré vybavení pro táboření na zádech. Na stanovištích museli skauti prokázat např. znalost zdravovědy, přírody, historie a mimo jiné museli zvládnout i jízdu na raftu. V sobotu večer pak došlo k rozuzlení záhady vesmírného tělesa a vyvrcholení celé hry. Nedělní ráno naplnila atmosféra napjatého očekávání vyhlášení výsledků. Holubovští Bobři měli obrovskou radost, protože se umístili na výborném druhém místě za družinou Laktoši z Prahy.

Za celé středisko Bobrům moc gratulujeme!!