31.10.2017

O skautingu

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

• hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě

Skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

Zajímá vás víc? Přečtete si základní informace pro rodiče skautů a skautek v této brožuře.

Junák – český skaut, z. s. sdružuje 60 522 dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice. Zároveň je členem světových skautských organizací WOSM a WAGGGS.

Kolik stojí skauting?

Skauting patří díky našim dobrovolníkům mezi nejdostupnější koníčky.

A co, když i přesto si to nemůže rodina dovolit? Přesto nás kontaktujte a jistě najdeme společnou cestu, jak umožnit vašemu dítěti chodit do skauta.

Náklady

Členský příspěvek (1 rok)300 až 900 Kč (V ceně je: příspěvek na chod oddílu, pravidelné schůzky, pojištění a předplatné skautského časopisu.) Výše členského příspěvku je stanovena v každém oddíle jinak.
Jednodenní výprava20 – 200 Kč(Jízdenka na vlak, vstupy.)
Vícedenní výprava200 – 400 Kč(Jízdenka, ubytování, spaní, jídlo, vstupy.)
Tábor1800 – 3000 Kč(Ubytování, spaní, jídlo, vstupy, přesná cena podle počtu dní tábora.)
Skautský krojcca 500 Kč

Potřebné vybavení

Dítě potřebuje základní tábornické vybavení:

Pevné boty
Spacák
Karimatka
Batoh

Nakupovat lze ve specializované skautské prodejně Jun – www.junshop.cz (Haškova 7, Praha 7). Náš oddíl má 10% slevu na nákupy.

zdroj: skaut.cz