Netopýři z Holubova postupují do celostátního kola ZVAS

Těsně před letními prázdninami proběhla krajská kola Závodu vlčat a světlušek (ZVAS) a naše středisko slavilo nevídaný úspěch chlapecké družiny Netopýrů z Holubova. Klukům se jako prvním za historii našeho střediska podařilo v krajském kole zvítězit a postupují tak do celostátního kola Závodu vlčat a světlušek. Do krajského kola z našeho střediska postoupili a také tam statečně bojovali i Zelení netopýři z Českého Krumlova, kteří se umístili na krásném 2. místě. Dívčí část našeho střediska na závodech zastupovala družina Delfínů z Hořic na Šumavě a povedlo se jim umístit na pěkném 4. místě. To jsou tři krásné úspěchy pro družiny z našeho střediska!

Družina Netopýrů z Holubova – 1. místo v krajském kole ZVAS

Krajského kola na základně Lišky u Bechyně se zúčastnilo 26 nejlepších družin z Jihočeského kraje. Celý závod se nesl v duchu plavby Řeků vracejících se s Odysseem z Trojské války. Děti plnily rozmanité úkoly, které prověřovaly mimo jiné jejich schopnost spolupráce mezi sebou v družině, schopnost orientace či ovládání první pomoci. Nejsilnější disciplínou Netopýrů z Holubova bylo šifrování a dařilo se jim také spolupracovat. Naopak v poznávání roslin byli trošku slabší a tak to jistě do příště dopilují. Kluci z krumlovské družiny Zelených netopýrů byli nadšení, protože jejich schopnost spolupráce a získané dovednosti přinesly první výsledky. Bylo to pro ně příjemné překvapení.

Všem zúčastněním družinám gratulujeme a Netopýrům držíme palce do celostátního kola, které je čeká již v září!

Družina Zelených netopýrů z Českého Krumlova – 2. místo v krajském kole ZVAS